Bridge Triathlon Dartford

Gravesend Back to Back and Children s Duathlon Results

Gravesend Back to Back Duathlon and Children’s Duathlon

Place Name Club Time
1 Ben Coburn None Male 1.04.42 1st M
2 Nathan Marsh 7oaks Tri Club Male 1.06.06 2nd M
3 Fran Rizzuttl None Male 1.11.49 3rd M
4 Paul Bannister None Male 1.12.19
5 Duncan Smith Medway Tri Male 1.14.35
6 Adrian Laber Metropolitan Police Triathlon Club Male 1.17.06
7 martin hughes None Male 1.18.04
8 Emi Lehane Herne Hill Harriers Female 1.19.53 1st F
9 Andrew Giller None Male 1.20.41
10 Jonathan Leeson None Male 1.21.07 1st SV
11 Phillip Henwood Herne Hill Harriers Male 1.22.21
12 Kieran Feetham Please select from list below… Male 1.22.37
13 Jim West Tri-Force Male 1.22.39 2nd SV
14 Chris Stoces Male 1.24.02
15 Liam Reilly Male 1.25.51
16 Matthew Matthews None Male 1.28.35 3rd SV
17 Mark Naseby None Male 1.30.24
18 Danny Stoces Male 1.31.06
19 Sarah Leeson Tri Spirit Female 1.31.39 2nd F
20 Jim BICKERS None Male 1.32.44
21 Tim James None Male 1.33.29
22 Jeb Parrish Male 1.34.19
23 Scott Colling None Male 1.50.23
24 sandie Jardine Other Female 2.00.25 3rd F
25 Daniel Busbridge Male DNF
26 Shaun Clark None Male DNF
27 Sean Woods None Male DNF
28 Brian Sharkey None Male DNF
29 Ged Austin None Male DNF
30 Andrew Cuff Greenwich Tritons Male DNS
31 Neil Feakins None Male DNS
32 chris fry None Male DNS

Children’s Race

8 YEAR OLD
1 Mr Oscar Giller Other 8 9.59 1st M
2 Miss Tuls Bacrania Team Darenth 8 10.29 1st F
3 Mr Frank Neseby None 8 10.58
4 Miss Ellie Feakins None 8 12.24
5 Mr Dylan West None 8 12.55
6 Mr David Brown None 8 DNS
7 Mr Alan Nash None 9 DNS
9 TO 10
1 Miss Sarsh Clear Bodyworks 9 16.39 1st F
2 Mr Louis Woods Greenwich Tritons 10 17.04 1st M
3 Mr Liam Carr Greenwich Tritons 9 17.09
4 Miss Madeline Giller Other 10 17.32
5 Mr Shrish Bacrania Team Darenth 9 18.52
6 Miss Olivia Wilkinson None 9 22.33
7 Miss Amy Sayer None 9 24.45
8 Mr Frank Naseby None 9 DNS
9 Mr Sam Low None 10 DNS
11 TO 12
1 Mr Alex Ferri Velo Club De Londres 12 17.24 1st M
2 Mr Brett Baker Greenwich Tritons 12 19.47
3 Mr Cormac James None 12 19.52
4 Mr MATTHEW MAGINN Crystal Palace Triathletes 12 19.55
5 Miss Ella Baker Team Darenth 11 20.12 1st F
6 Mr joshua rogers None 12 21.06
7 Miss Liberty Jack Greenwich Tritons 12 21.28
8 Mr Harry Jack Greenwich Tritons 11 22.51
9 Mr george beckley None 12 23.28
10 Miss Madeline Carr Greenwich Tritons 11 24.46
13 TO 14
1 Mr Harry Horsman Crystal Palace Triathletes 14 23.05  1st M
2 Miss Elle Horsman Crystal Palace Triathletes 14 24.16 1st F
3 Mr K.Shan Bacrania Team Darenth 13 24.48
4 Miss abigail hughes None 14 25.32
5 Miss Lucy Matthews None 13 25.38
6 Miss Emily Matthews None 13 25.49
7 Mr harry hughes None 13 26.09
8 Mr Taylor Clark None 14 26.21
10 Mr Tom Simpson Greenwich Tritons 13 DNS
11 Mr Michael Eagling Crystal Palace Triathletes 14 DNS
15 TO 16
1 Miss Olivia Nelson None 16 39.02  1st

 

Comments are closed.

Dartford Council Logo Pro Logis